Do grobu świętego Jana Pawła II – 4 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wenecji.

2 dzień – Śniadanie, przejazd do PADWY. Msza św. w bazylice św. Antoniego – patrona rzeczy zaginionych i głównego autora kazań głoszonych przez papieża Grzegorza IX. Przejazd do BOLONII – jednego z najpiękniejszych włoskich miast. Zwiedzanie m.in.: plac Neptuna, plac Maggiore z dwiema krzywymi wieżami, kościół św. Dominika – założyciela zakonu dominikanów, w którym pochowane
są szczątki Świętego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rimini.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do LORETO. Zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się Domek Matki Bożej (przeniesiony tu z Nazaretu w XIII w.). Przejazd do LANCIANO. Msza św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, gdzie przechowywane są relikwie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Obiadokolacja
i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

4 dzień – Śniadanie, Msza św. w SAN GIOVANNI ROTONDO. Modlitwa przy grobie
Ojca Pio oraz zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Przejazd do MONTE SAN ANGELO – nawiedzenie Groty Michała Archanioła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Neapolu.

5 dzień – Śniadanie, przejazd do POMPEI. Msza św. w Sanktuarium M.B. Różańcowej, ufundowanym przez błogosławionego Bartłomieja Longo. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem
wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd na MONTE CASSINO. Modlitwa na polskim cmentarzu wojskowym, następnie zwiedzanie opactwa o. Benedyktynów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Rzymu.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do RZYMU. Zwiedzanie: bazylika i plac św. Piotra, grób bł. Jana Pawła II, Msza św. w kościele św. Ducha. Dalsze zwiedzanie: plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie, przejazd do RZYMU. Udział w Audiencji Generalnej (udział uzależniony jest od pobytu Ojca Świętego w Rzymie). Msza św., następnie dalsze zwiedzanie miasta: bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, bazylika Santa Maria Maggiore, plac Republiki, bazylika św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – Śniadanie, przejazd do RZYMU. Dalsze zwiedzanie miasta: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, plac Wenecki. Przejazd do ASYŻU – rodzinnego miasta św. Franciszka. Msza św. Zwiedzanie śladami Świętego: bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula, bazylika św. Franciszka, Piazza Comune, kościół M.B.
ponad Minerwą, bazylika św. Klary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Asyżu.

9 dzień – Śniadanie, przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Msza św. Zwiedzanie miasta: kościół Santa Croce z grobowcami słynnych artystów, plac Signoria, baptysterium, do którego prowadzą Rajskie Wrota, katedra Santa Maria del Fiore, plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto. Obiadokolacja
i nocleg w hotelu w okolicy Rimini.

10 dzień – Śniadanie, przejazd do WENECJI. Rejs statkiem kanałami do placu św. Marka. Msza św. Zwiedzanie miasta m.in.: Most Westchnień, bazylika św. Marka, Pałac Dożów, spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy granicy włosko-austriackiej.

11 dzień – Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Austrię i Czechy. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 10 noclegów, wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.