Do Maryi Królowej Pokoju w Medjugorje – 8 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godz. popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

2 dzień – Przyjazd do MARIJA BISTRICA w godzinach rannych. Msza św. w największym Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji, modlitwa przed Cudowną Figurą Czarnej Bogurodzicy. Przejazd do ZADARU, miasta, którego początki sięgają IX w. p.n.e. Spacer po malowniczej starówce z ruinami rzymskiego forum, katedrą św. Anastazji i bizantyjską rotundą św. Donata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zadaru.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do SZYBENIKA, najstarszego chorwackiego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych budowli w tym kraju – katedry św. Jakuba, Msza św. Następnie przejazd do SPLITU, zwiedzanie największego miasta Dalmacji: Stare Miasto, Pałac Dioklecjana, malowniczy port. Przejazd do MEDJUGORJE w Republice Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie, Msza św. Pobyt w MEDJUGORJE w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, wejście na Górę Objawienia Podbrdo, Droga Krzyżowa na Križevac. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie, przejazd do MOSTARU, słynącego z ciekawej architektury i atmosfery z wpływami arabskimi. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI–wieczny kamienny Stary Most. Powrót do Medjugorje. Czas wolny na indywidualną modlitwę, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji m.in.: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół św. Błażeja (Msza św.), błogosławieństwo św. Błażeja, Pałac Wielkiej Rady, fortyfikacje, Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Karlobagu.

7 dzień – Śniadanie, przejazd w okolice PLITVIC. Zwiedzanie Parku Narodowego
PLITWICKIE JEZIORA – kilkunastu jezior krasowych połączonych wspaniałymi wodospadami. Park fi guruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Msza św. w Plitwicach. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.
8 dzień – Powrót do Polski w godzinach rannych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów, wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.