Górskie Sanktuaria Maryjne – 9 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godz. rannych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Msza św. w Sanktuarium M.B. Różańcowej w MARIA WORTH w ok. Klagenfurtu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tarvisio.

2 dzień – Śniadanie, przejazd do MEDIOLANU. Zwiedzanie miasta: katedra – jedna z największych gotyckich budowli w Europie, Zamek Sforzesco, klasztor Santa Maria Delle Grazie ze słynnym freskiem Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Przejazd do OROPY. Msza św. w Sanktuarium Czarnej Madonny, najważniejszego miejsca kultu Matki Bożej w Piemoncie. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w Oropie.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do TURYNU. Zwiedzanie: plac San Carlo, Pałac Carignano, Pałac Madama, katedra, gdzie przechowywany jest Całun Turyński – możliwość zobaczenia repliki. Następnie przejazd do SACRA DI SAN MICHELE, potężnego ufortyfi kowanego klasztoru ojców Rossinianów, jednego z najstarszych miejsc kultu Michała Archanioła w Europie. Przejazd do Francji do LA SALETTE – Sanktuarium Maryjnego położonego w przepięknej scenerii francuskich Alp. Msza św. Zwiedzanie miejsc objawień Matki Bożej: bazylika, źródełko tryskające cudowną wodą. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w La Salette.

4 dzień – Śniadanie, Msza św. Następnie przejazd do LOURDES – największego we Francji i jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, gdzie w 1858r. miały miejsce Objawienia Matki Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w Procesji Światła.

5 dzień – Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium: bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, Grota Objawień Massabielle, bazylika św. Piusa. Spacer śladami Bernadetty, udział w procesjach: Eucharystycznej oraz Światła w godz. wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Msza św. w Grocie Objawień. Śniadanie, przejazd do CARCASSONNE. Zwiedzanie imponującej, średniowiecznej twierdzy, zrekonstruowanej w XIX w. Przejazd do AVIGNON. Zwiedzanie miasta, otoczonego potężnymi murami, które w XIV wieku za sprawą papieża Klemensa V stało się siedzibą papiestwa. Zwiedzanie m.in.: bazylika Matki Bożej Domsów, Mały i Duży Pałac Papieski, most św. Benezeta, plac Zegarowy. Obiadokolacja i nocleg w Avignon.

7 dzień – Śniadanie, Msza św. Przejazd na Lazurowe Wybrzeże do CANNES. Spacer Aleją Gwiazd i Bulwarem La Croisette. Następnie przejazd do KSIĘSTWA MONACO, będącego drugim po Watykanie najmniejszym niezależnym państwem świata. Zwiedzanie m.in.: Pałac Książęcy – siedziba rodu Grimaldich oraz katedra, w której m.in. pochowana została Księżna Grace. Wizyta w najbardziej ekskluzywnej części Monaco – Monte Carlo. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Savony.

8 dzień – Śniadanie, przejazd do SPIAZZI, gdzie czczona jest Madonna della Corona (pięknie usytuowane sanktuarium, niejako zaczepione na skale, otoczone koroną alpejskich szczytów). Msza św. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 7 noclegów, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników