Na Maryjnym szlaku Austrii i Niemiec – 4 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy do Austrii. Przyjazd na KAHLENBERG – miejsce, z którego w 1683 roku Król Jan III Sobieski wyruszał na „Odsiecz Wiedeńską”. Msza św. w kościele św. Józefa. Zwiedzanie WIEDNIA m.in.: pomnik Johanna Straussa koło słynnego Kursalonu w Parku Miejskim, Opera Wiedeńska, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz Miejski, Uniwersytet Wiedeński, Ogród Różany z pomnikiem Sissi, plac Bohaterów, przejście przez Hofburg – całoroczną siedzibę Habsburgów, kościół Augustianów, zwiedzanie katedry św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Wiednia.

2 dzień – Śniadanie, przejazd do MELK, jednego z większych opactw Benedyktynów w Europie z przepięknym barokowym kościołem św. Piotra i Pawła. Przejazd do MARIA TAFERL, Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do MARIAZELL – Sanktuarium Narodów, największego ośrodka kultu Matki Bożej w Austrii. Zwiedzanie bazyliki Narodzenia NMP wraz z Kaplicą Łaski. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Mariazell.

3 dzień – Śniadanie, Msza św. w Sanktuarium. Przejazd do Niemiec do miejscowości ALTOTTING. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny. To bawarskie miejsce kultu otoczone jest szczególną czcią przez papieża Benedykta XVI, urodzonego zaledwie kilka kilometrów stąd. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Altötting.

4 dzień – Śniadanie, Msza św. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.