Sanktuaria Maryjne Europy – 10 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godz. południowych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy do Francji.

2 dzień – Przyjazd do NICEI w godz. dopołudniowych. Msza św. Czas wolny na plażowanie w stolicy Lazurowego Wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu w godz. popołudniowych, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do CARCASSONNE. Zwiedzanie imponującej, średniowiecznej twierdzy, której powstanie datuje się na V w n.e. Przejazd do LOURDES – największego we Francji i jednego z największych na świecie
ośrodków kultu maryjnego, gdzie w 1858r. miały miejsce Objawienia Matki Bożej. Msza św. w Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w Procesji Światła. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Msza św., zwiedzanie Sanktuarium: bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, Grota Objawień Massabielle ze źródłem uzdrawiającej wody, bazylika św. Piusa. Udział w procesjach: Eucharystycznej
oraz Światła w godz. wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie. Msza św. Przejazd do PONFERRADY na nocleg (miasto w hiszpańskiej prowincji Castilla Leon na szlaku św. Jakuba). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem spacer do Twierdzy Templariuszy. Nocleg.

6 dzień – Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA, jednego z najważniejszych sanktuariów Europy, które jest miejscem pochówku św. Jakuba Apostoła. Udział w międzynarodowej Mszy św. Zwiedzanie katedry i modlitwa przy grobie św. Jakuba. Przejazd do FATIMY, gdzie w 1917r. Matka Boska ukazała się trojgu pastuszkom, aby przekazać im Tajemnice Fatimskie. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium: Kaplica Objawień, bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Łucji i Hiacynty, bazylika Świętej Trójcy. Po południu przejazd do BATALHI – zwiedzanie opactwa Matki Bożej Zwycięskiej, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Wieczorem udział w Procesji Różańcowej. Nocleg.

8 dzień – Śniadanie. Msza św. Przejazd na CABO DA ROCCA, najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Skalisty brzeg przylądka wznosi się pionową ścianą 144m ponad poziom Oceanu Atlantyckiego, gwarantując zapierające dech w piersiach widoki. Następnie przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, katedra, Most 25 Kwietnia. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – Śniadanie. Przejazd do SALAMANKI. Zwiedzanie m.in.: średniowieczna katedra z XII w., uniwersytet – najstarsza uczelnia w Hiszpanii, z charakterystyczną, misternie zdobioną fasadą, Plaza Mayor. Przejazd do AVILA, Msza św. Zwiedzanie konwentu św. Teresy, obronnych murów miejskich (imponujące średniowieczne fortyfi kacje, zbrojone 90 wieżyczkami, rozciągają
się na długości prawie 3km i górują majestatycznie nad miastem). Obiadokolacja i nocleg w okolicach Madrytu.

10 dzień – Śniadanie. Przejazd do MADRYTU. Zwiedzanie m.in.: Gran Via, Pałac Królewski, plac Hiszpański, Puerta del Sol, Fontanna Cybele. Przejazd do SARAGOSSY. Msza św., zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej El Pilar. Obiadokolacja i nocleg w Lleidzie.

11 dzień – Śniadanie. Przejazd na MONTSERRAT – sanktuarium usytuowane malowniczo na wysokości 1200m na górskich zboczach masywu Montserrat. Msza św. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów z fi gurą Czarnej Madonny. Przejazd
do BARCELONY. Zwiedzanie perły Katalonii: budowle olimpijskie na Wzgórzu Montjuic, Ramblas, Pomnik Kolumba, Sagrada Familia, Park Guel. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Costa Brava.

12 dzień – Śniadanie. Przejazd do LA SALETTE – Sanktuarium Maryjnego położonego w przepięknej scenerii francuskich Alp. Msza św. Zwiedzanie miejsc objawień Matki Bożej: bazylika, źródełko tryskające cudowną wodą. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w La Salette.

13 dzień – Śniadanie. Msza św. Przejazd do LUZERNY. Zwiedzanie: Most Kapliczny, kościół Jezuitów, fontanna św. Floriana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Innsbrucka.

14 dzień – Śniadanie. Wyjazd do Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.
Cena: 2915 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 12 noclegów, 12 śniadań, 12 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie (w tym od chorób przewlekłych i nowotworowych).

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.