Sanktuaria Maryjne Francji, Szwajcarii i Austrii – 9 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godz. rannych. Przejazd przez Niemcy do Francji. Nocleg w hotelu w okolicy Saarbrücken.

2 dzień – Śniadanie, przejazd do REIMS. Zwiedzanie gotyckiej katedry Notre-Dame, miejsca koronacji królów francuskich. Przyjazd do PARYŻA. Msza św. w Sanktuarium Cudownego Medalika, w którym Matka Boża objawiła się św. Katarzynie Labouré. Zwiedzanie: bazylika Sacré-Coeur, dzielnica artystów Montmartre, Place du Tertre – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Paryża.

3 dzień – Śniadanie, dalsze zwiedzanie PARYŻA: dzielnica La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z katedrą Notre-Dame i Sainte Chapelle, Conciergerie – dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości, Dzielnica Łacińska (Sorbona, Panteon, Ogród Luksemburski), wjazd na Wieżę Eiffl a. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – Śniadanie, przejazd do NEVERS. Zwiedzanie klasztoru Saint-Gildard, miejsca, do którego w roku 1866 przybyła Bernadetta Soubirous i gdzie została pochowana. Msza św. Przejazd do LOURDES – największego we Francji i jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, gdzie w 1858r. miały miejsce Objawienia Matki Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w Procesji Światła.

5 dzień – Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium: bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, Grota Objawień Massabielle, bazylika św. Piusa. Spacer śladami Bernadetty, udział w procesjach: Eucharystycznej oraz Światła w godz. wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Msza św. w Grocie Objawień. Śniadanie, przejazd do CARCASSONNE.
Zwiedzanie imponującej, średniowiecznej twierdzy zrekonstruowanej w XIX w. Przejazd do AVIGNON. Zwiedzanie miasta otoczonego potężnymi murami, które w XIV wieku za sprawą papieża Klemensa V stało się siedzibą papiestwa. Zwiedzanie m.in.: bazylika Matki Bożej Domsów, Mały i Duży Pałac Papieski, Most św. Benezeta, plac Zegarowy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Avignon.

7 dzień – Śniadanie, przejazd do LA SALETTE – Sanktuarium Maryjnego położonego w przepięknej scenerii francuskich Alp. Msza św. Zwiedzanie miejsc objawień Matki Bożej: bazylika, źródełko tryskające cudowną wodą. Obiadokolacja i nocleg w domu pielgrzyma w La Salette.

8 dzień – Śniadanie, Msza św. Przejazd do Szwajcarii. Zwiedzanie LUZERNY: spacer po starym mieście: Most Kapliczny, kościół Jezuitów, fontanna św. Floriana. Następnie przejazd do EINSIEDELN – nazywanego szwajcarską Częstochową. Zwiedzanie Sanktuarium, którego historia sięga X w. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Innsbrucka w Austrii.

9 dzień – Śniadanie, przejazd do MARIAZELL – Sanktuarium Narodów, największego ośrodka kultu Matki Bożej w Austrii. Zwiedzanie bazyliki Narodzenia NMP wraz z Kaplicą Łaski. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów, wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.