Śladami św. Pawła po Grecji – 10 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Novego Sadu.

2 dzień – Śniadanie, przejazd przez Macedonię do Grecji. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do TERMOPILI – miejsca bitwy z Persami w 480r. p.n.e. Przejazd do KORYNTU, gdzie przez 18 miesięcy przebywał św. Paweł. Msza św. w ruinach starożytnego miasta w pobliżu miejsca, gdzie nauczał. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Aten.

4 dzień – Śniadanie, zwiedzanie ATEN: wzgórze Akropolu, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Areopag – słynne wzgórze trybunału sądowego i Rady Starszych, miejsce, gdzie przemawiał św. Paweł, Grób Nieznanego Żołnierza, katedra św. Dionizego Areopagity (Msza św.), dzielnica Plaka. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie, przejazd do KALAMBAKI – zwiedzanie Meteorów, słynnych bizantyjskich klasztorów zawieszonych na skałach. Msza św. Następnie przejazd do DOLINY TEMBI, w której znajduje się świątynia oraz źródełko św. Paraskewy, patronki dobrego wzroku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do VERII, miejsca, gdzie św. Paweł skrył się przed Żydami z Salonik. Msza św. na Wzgórzu św. Pawła. Przejazd do SALONIK. Zwiedzanie: bazylika św. Demetriusza – największy kościół Grecji, Biała Wieża, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotunda. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie, przejazd do KAWALI, dawnego Neapoli, skąd św. Paweł rozpoczął swoją misję w Europie. Następnie zwiedzanie FILIPPI – pierwszego miejsca w Europie, w którym Święty głosił Ewangelię. Zwiedzanie pozostałości wczesnochrześcijańskiego miasta oraz miejsca nad rzeką Agnista, w którym ochrzczono pierwszego Europejczyka. Msza św. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień – Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie pasma OLIMPU, po południu czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – Śniadanie, przejazd do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Nisu.

10 dzień – Śniadanie, przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 9 noclegów, wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.