Szlakiem pielgrzymkowym po Włoszech – 7 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wenecji.

2 dzień – Śniadanie, przejazd do PADWY. Msza św. w bazylice św. Antoniego. Przejazd do ORVIETO, miasta położonego na skale wulkanicznej. Zwiedzanie wspaniałej gotyckiej katedry, w której znajduje się korporał będący świadectwem Cudu Eucharystycznego z 1263r. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do RZYMU. Udział w Audiencji Generalnej (udział uzależniony od pobytu Ojca Świętego w Rzymie), zwiedzanie: bazylika i plac św. Piotra, grób bł. Jana Pawła II, Msza św. w kościele św. Ducha. Dalsze zwiedzanie: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Msza św. w Katakumbach św. Kaliksta (miejsce spoczynku pierwszych chrześcijan), zwiedzanie. Następnie: bazylika św. Pawła za Murami, bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, bazylika Santa Maria Maggiore; Rzym Antyczny: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie, przejazd na MONTE CASSINO. Msza św. na polskim cmentarzu wojskowym, następnie zwiedzanie opactwa o. Benedyktynów. Przejazd do ASYŻU, rodzinnego miasta św. Franciszka. Zwiedzanie śladami Świętego: bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula, bazylika św. Franciszka, Piazza Comune, Świątynia Minerwy, bazylika św. Klary. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Asyżu.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do WENECJI. Rejs statkiem kanałami do placu św. Marka. Msza św. Zwiedzanie miasta m.in.: Most Westchnień, bazylika św. Marka, Pałac Dożów, spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy granicy włosko-austriackiej.

7 dzień – Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Austrię i Czechy. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów, wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.