Wileńskimi śladami św. siostry Faustyny Kowalski – 4 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do STUDZIENICZNEJ. Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w Sanktuarium, które w 1999r. odwiedził Papież Jan Paweł II. Przejazd na Litwę do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – Śniadanie, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, w którym pierwszy raz publicznie wystawiono obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany według ścisłych wskazówek siostry Faustyny. Msza św. Dalsze zwiedzanie: Uniwersytet Wileński m.in.: miejsce działalności profesorskiej ks. Sopoćki, kościół św. Michała, klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przebywała siostra Faustyna i w którym Pan Jezus podyktował siostrze słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego, Cmentarz na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, panorama Wilna. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie, Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego, spacer ulicami starówki wileńskiej: katedra z kaplicą św. Kazimierza, kościół św. Anny, kościół bernardyński, plac Ratuszowy, kościół św. Kazimierza, klasztor o. Bazylianów, cerkiew prawosławna Ducha Świętego, Cmentarz na Rossie (najstarsza miejska nekropolia), kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła (zabytek klasy zerowej z XVII w.). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie, przejazd do TROK, średniowiecznej siedziby księcia Witolda. Msza św. w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w którym znajduje się pierwszy cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia na Litwie, koronowany w roku 1718 (w rok po koronacji obrazu Czarnej Madonny w Częstochowie). Zwiedzanie zamku na wyspie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.