Włochy południowe i Sycylia – 10 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – Przyjazd do hotelu w okolicach Rimini, Msza św., czas wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do MANOPELLO – miejsca, gdzie znajduje się niezwykła relikwia – Chusta ze Świętym Obliczem. Msza św. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Modlitwa przy grobie Ojca Pio oraz zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie, przejazd do POMPEI. Msza św. w Sanktuarium M. B. Różańcowej, ufundowanym przez błogosławionego Bartłomieja Longo. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem
wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w okolice Messyny, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie, przejazd do TAORMINY – miasta u stóp Etny. Msza św. Zwiedzanie m.in.: teatr grecko-rzymski, Brama Messyńska, piękna katedra. Wjazd na ETNĘ – jeden z największych na świecie czynnych wulkanów. Przejazd do hotelu w okolice Katanii, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Śniadanie. Przejazd do KATANII, rodzinnego miasta św. Agaty – dziewicy
i męczennicy. Zwiedzanie katedry oraz kaplicy św. Agaty. Przejazd do SYRAKUZ. Msza św. w Sanktuarium Płaczącej Madonny. Zwiedzanie m.in.: wysepka Ortygia z barokową katedrą, powstałą na fundamentach świątyni Ateny z V w p.n.e., Zamek Maniace z XIII w. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie, przejazd do SANTO STEFANO QUISQUINA. Msza św. w Grocie
św. Rozalii. Przejazd do PALERMO na Wzgórze Pielgrzymów. Nawiedzenie Sanktuarium patronki Palermo. Zwiedzanie: katedra z sarkofagiem św. Rozalii, pałac Normański, Porta Nova, plac Wstydu. W godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie w porcie w Palermo, obiadokolacja, nocny rejs do Civitavecchia w ok. Rzymu.

8 dzień – Śniadanie na promie, przejazd z portu Civitavecchia do RZYMU. Zwiedzanie: bazylika i plac św. Piotra, grób bł. Jana Pawła II, Msza św. w kościele św. Ducha. Dalsze zwiedzanie: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Rzymu.

9 dzień – Msza św. Śniadanie, przejazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzień – Powrót w godz. dopołudniowych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów w hotelach, 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych z łazienką, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników..