Z modlitwą do Lwowa i na Kresy – 6 dni

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach rannych, przejazd na Ukrainę. Msza św. w kościele
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w RUDKACH, w którym w 1876 roku pochowany został Aleksander Fredro. Przejazd do ŻÓŁKWI, miasta założonego przez Stanisława Żółkiewskiego pod koniec XVI w. Zwiedzanie kościoła św. Wawrzyńca z kryptami grobowymi rodziny Żółkiewskich, Daniłowiczów i Sobieskich (rodziców i dziadków Jana III Sobieskiego). Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – Śniadanie, zwiedzanie LWOWA m.in.: Stare Miasto, rynek, ratusz, katedra Łacińska, kaplica Boimów, katedra Ormiańska, katedra Prawosławna, Wysoki Zamek, Wały Hetmańskie, pomnik Adama Mickiewicza, Cmentarz Janowski, Sobór św. Jura, Opera Lwowska. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie, przejazd do OLESKA, miasta narodzin króla Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie zamku oraz zbiorów Lwowskiej Galerii Sztuki. Następnie przejazd do POCZAJOWA. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej – najważniejszego prawosławnego Sanktuarium Maryjnego na Ukrainie. Przejazd do KRZEMIEŃCA, Msza św. w kościele św. Stanisława. Zwiedzanie: dworek, w którym urodził się Juliusz Słowacki, Liceum Krzemienieckie, Góra Królowej Bony. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Krzemieńcu.

4 dzień – Śniadanie, przejazd do ZBARAŻA. Msza św. w kościele oo. Bernardynów pw. św. Antoniego. Zwiedzanie ruin Zamku Zbarskich, znanego z bohaterskiej obrony Polaków przed oddziałami Chmielnickiego i Tatarami. Następnie przejazd do SKAŁY PODOLSKIEJ, gdzie podziwiać można zawieszone na stromej skale nad rzeką Zbrucz piękne ruiny Zamku Lanckorońskich i Tarłów. Przejazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO – zwiedzanie stolicy Podola: katedra św. Piotra i Pawła, Rynek Staromiejski z ratuszem, twierdza, skalny jar rzeki Smotrycz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kamieńcu Podolskim.

5 dzień – Śniadanie, przejazd do CHOCIMIA. Zwiedzanie twierdzy oraz spacer po polach bitew, które miały tu miejsce w XVI i XVII w. Następnie przejazd do OKOPÓW ŚW. TRÓJCY: zwiedzanie bastionu ze wspaniałym widokiem na rzeki Dniestr i Zbrucz. Msza św. w JAZŁOWCU w klasztorze sióstr Niepokalanek. Przejazd do TARNOPOLA – miasta, które do pierwszego rozbioru Polski w 1772r. pozostawało w granicach Rzeczypospolitej. Spacer po starówce: barokowy kościół Dominikanów, zamek Tarnowskich nad Seretem. Przejazd do hotelu we Lwowie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – Śniadanie, dalsze zwiedzanie LWOWA: Cmentarz Łyczakowski, kwatera Orląt Lwowskich. Góra Zamkowa z kopcem Unii Lubelskiej (piękna panorama miasta). Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów, wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnych przewodników.