Dolina Popradu i Pieniny – 3 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach rannych. Przyjazd do LUDŹMIERZA. Zwiedzanie Sanktuarium MatkiBoskiej Ludźmierskiej Królowej Podhala (ogród różańcowy). Przejazd do DĘBNA – wizyta w drewnianym kościele św. Michała Archanioła, wpisanym do rejestru zabytków UNESCO. Przejazd do SZCZAWNICY, „królowej polskich wód”. Zwiedzanie uzdrowiska posiadającego 12 źródeł wód mineralnych ub wyjazd kolejką na PALENICĘ. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – Śniadanie, przejazd do STAREGO SĄCZA. Zwiedzanie miasta m.in.: rynek, klasztor Klarysek, XIV–wieczny kościół św. Elżbiety, w którym w 1683 r., wracając spod Wiednia Jan III Sobieski spotkał się z Marysieńką. Przejazd przez Piwniczną, Żegiestów, Muszynę do KRYNICY, „perły polskich uzdrowisk”. Zwiedzanie miasta m.in.: budynek Starej Pijalni, dawny Dom Zdrojowy, cerkiew, zabytkowe wille i pensjonaty. Wyjazd na Górę Parkową. Przejazd do KAMIANNEJ, słynnego centrum pszczelarstwa (możliwość zakupu miodu i produktów szczelarskich). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Śniadanie, przejazd do objętego rezerwatem WĄWOZU HOMOLE, największej atrakcji przyrodniczej i geologicznej Małych Pienin. Prowadzi przez niego zielony szlak umożliwiający turystom podziwianie tego wyjątkowo pięknego miejsca. Zwiedzanie wzniesionego w XIV w. zamku w NIEDZICY, który strzegł dawniej północnej granicy Węgier. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania, 2 kolacje, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.