Kotlina Kłodzka i Praga – 3 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do KŁODZKA, położonego nad Nysą Kłodzką, jednego z najstarszych miast na Śląsku. Zwiedzanie: Twierdza Kłodzka, gotycki most św. Jana, porównywany do słynnego mostu Karola w Pradze, Kościół Parafialny Wniebowzięcia NMP. Przejazd do CZERMNEJ: barokowa Kaplica Czaszek, następnie do KUDOWY ZDRÓJ: założony w XVII w. na wzór parków angielskich park zdrojowy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
2 dzień – Śniadanie, przejazd do PRAGI. Zwiedzanie miasta m.in.: Hradczany, gdzie mieści się Zamek Praski, czyli Hrad, gotycka katedra św. Wita. Spacer przez piękny Most Karola, Rynek Staromiejski – symboliczne centrum miasta z gigantycznym pomnikiem Jana Husa, ratusz z XV–wiecznym zegarem astronomicznym, plac Wacława. Powrót do Polski, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Śniadanie, przejazd do „kamiennego miasta” (BŁĘDNE SKAŁY), zbudowanego silnie spękanych piaskowców, tworzących niezwykły labirynt skalnych tuneli, grzybów, maczug, baszt i skałek o fantazyjnych kształtach.
Przejazd do znanej miejscowości uzdrowiskowej DUSZNIKI ZDRÓJ – zwiedzanie Muzeum Papiernictwa (papiernia dusznicka jest jedynym zachowanym i do dziś działającym obiektem tego typu w Polsce i jednym z nielicznych w środkowej Europie) lub POLANICY ZDRÓJ.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty lokalnego przewodnika.