Kraków i Bochnia – 3 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do WADOWIC (wizyta w rodzinnym domu Jana Pawła II, spacer po rynku). Przejazd do NOWEGO WIŚNICZA – zwiedzanie zamku, jednej z największych wczesnobarokowych rezydencji obronnych w Polsce. Przejazd do BOCHNI, znanej głównie z najstarszej na ziemiach polskich kopalni soli (podziemna trasa turystyczna). Obiadokolacja i nocleg w kopalni (Temperatura w kopalni wynosi około 14–16oC, a wilgotność powietrza około 70%. Zaleca się, by zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież).

2 dzień – Śniadanie, przejazd do KRAKOWA: zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, skarbnicy wiedzy o narodowych dziejach – groby królewskie, katedra wawelska. Spacer do Rynku Głównego ulicą Grodzką: Sukiennice, kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Wojciecha. Przejście pod Bramę Floriańską i pozostałości murów miejskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Po śniadaniu zwiedzanie dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz: dawny rynek i ratusz, Stara Synagoga, cmentarz żydowski; kościół Ojców Paulinów na Skałce. Następnie przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ŁAGIEWNIKACH, gdzie znajduje się słynący z łask obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny, zwiedzanie, czas wolny. Powrót do domu w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi (w tym 1 w kopalni), wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (za wyjątkiem Kopalni Soli w Bochni) oraz opłaty lokalnego przewodnika.