O NAS
 
NASZA FLOTA
 
BILETY
 
 WYCIECZKI
 
WCZASY
LAST MINUTE
WYPOCZYNEK DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY
PIELGRZYMKI
 
UBEZPIECZENIA
 
KONTAKT
 
 
  Wycieczka do Chorwacji w terminie 19-25.09.21014 tylko 1100.-zł ostatnie miejsca ! * * * Wycieczka do Budapesztu w terminie 3-4.08.2014  tylko 360.-zł * * * Wycieczka w Góry Stołowe 12-13.07.2014 - tylko 260.-zł * * * OSTATNIE MIEJSCA  ! ! ! Rezerwuj teraz !  
 

WYCIECZKI

Polska
Perły Zamojszczyzny
Podlasie, Warmia i Mazury
W krainie Jezior Mazurskich
Kraków i Wieliczka
Kazimierz Dolny i Sandomierz
Warszawa
Góry Świętokrzyskie
Kotlina Kłodzka i czeskie skalne miasto
Kotlina Kłodzka
Kotlina Kłodzka i Praga
Bochnia i Kraków
Zakopane, Termy Podhalańskie
Pieniny
Karkonosze i Drezno
Dolina Popradu i Pieniny
Bieszczady
Bieszczady i Lwów
Czechy
Praga i Kutna Hora
Morawy Południowe i Wiedeń
Praga i Jaskinie Morawskiego Krasu
Trzy Stolice
Austria
Wiedeń, Dolina Dunaju, Mariazell
Wiedeń - Cesarskie Miasto
Jeziora alpejskie i Bawaria
Nad brzegiem Dunaju
Tyrol
Węgry
Budapeszt 3 dni
Morawski Kras, Praga, Wiedeń i Budapeszt
Budapeszt, Eger i Miskolc-Tapolca
Niemcy
Bajkowa Bawaria
Berlin, Poczdam i Drezno
Tropikalna Wyspa i Berlin

Włochy

Północne Włochy i Istria
Rzymskie wakacje
Wzdłuż Półwyspu Apenińskiego
Klasyczne Włochy
Capri Tour
Bella Italia
Francja
Kraje Beneluxu
Paryż Stolica Świata
Paryż i zamki nad Loarą
Sanktuaria Maryjne Europy
Szwajcaria
Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Niemcy
Chorwacja
Chorwackie perły
Chorwackie impresje
Grecja
Antyczna Grecja
Grecja Pełna tardycji
Rumunia
Rumunia tour
Ukraina
Ukraina - Lwów
Kraje Nadbałtyckie
Perły północy
Kraje Bałkańskie
Magia Bałkanów
Bałkańskie rytmy

 

Bałkańskie rytmy  - 10 dni

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, zwiedzanie NOWEGO SADU, zwanego serbskimi Atenami: kaplica Leopolda, oficerski pawilon, twierdza Petrovaradin. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – Śniadanie, przejazd do BELGRADU, zwiedzanie miasta: cerkiew św. Sawy - największa prawosławna świątynia na świecie. Przejazd do twierdzy Kalemegdan, imponującej budowli wzniesionej na wzgórzu górującym ponad miastem, z którego roztacza się widok na ujście Sawy do Dunaju i panoramę Belgradu; grób Prezydenta Tito. Przejazd w kierunku Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Śniadanie, Przyjazd do Macedonii, zwiedzanie SKOPJE: cerkiew św. Zbawiciela, stare miasto tzw. Czarszyja, most kamienny - symbol miasta, dom matki Teresy. Przejazd do Ochrydu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – Śniadanie, zwiedzanie OCHRYDU, nazywanego przez Rzymian miastem światła, m.in.: klasztor Bogorodice Pervilepte, teatr antyczny, twierdza Cara Samuela z przełomu X i XI w, cerkiew św. Klementa, cerkiew św. Jovana Kaneo. Powrót do hotelu, czas wolny nad jeziorem, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – Śniadanie, czas wolny lub rejs statkiem do miejsca kultu prawosławia – klasztoru św. Nauma, w którym znajduje się grób świętego. Zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz z muzeum na wodzie, plażowanie, obiad, rejs w drogę powrotną (wycieczka płatna ok. 23€/os). Obiadokolacja w hotelu, nocleg.
6 dzień – Śniadanie, przejazd do Czarnogóry przez Albanię. Przerwa na zwiedzanie miasta i portu DURESZ, gdzie zachowały się pozostałości teatru antycznego oraz mury starego miasta, Muzeum Skenderbega. Następnie przejazd do SZKODRY; zwiedzanie największego kościoła katolickiego na Bałkanach, w którym podczas pielgrzymki przebywał papież Jan Paweł II. Przyjazd do Czarnogóry, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień - Śniadanie, pobyt nad ZATOKĄ KOTORSKĄ, uznawaną za jedną z najpiękniejszych zatok na świecie. Następnie zwiedzanie PERAST i KOTORU oraz wyspy-sanktuarium (GOSPA OD SKRPJELE), znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, wypoczynek (plażowanie), obiadokolacja, nocleg.
8 dzień - Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą z 25-ma serpentynami w kierunku Njegusi i Cetynie, podziwianie Zatoki Kotorskiej z punktu widokowego, usytuowanego na wysokości 800 m n.p.m. Wizyta w położonej wysoko w górach wsi NJEGUSI, słynącej z wyrobu regionalnych przysmaków – suszonej szynki oraz sera (możliwość degustacji). Następnie przejazd do CETYNIE, byłej stolicy Czarnogóry. Zwiedzanie miasta m.in.: pałac króla Mikołaja, klasztor cetyński, w którym znajdują się dwie największe relikwie chrześcijańskie: ręka Jana Chrzciciela oraz Relikwie Krzyża Świętego; dom Biljarda. Przejazd do BUDVY, zwiedzanie Starego Miasta. Powrót
do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień - Śniadanie, przejazd do SARAJEWA, prawdziwej esencji Bałkanów. Zwiedzanie miasta, w którym katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, żydowskie synagogi i muzułmańskie meczety sąsiadują ze sobą od wieków, nadając mu tym samym niepowtarzalny klimat. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.
10 dzień - Śniadanie, powrót do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 9 noclegów (2 w Serbii, 3 w Macedonii, 3 w Czarnogórze, 1 w Sarajewie), wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat lok. przewodników.
 

 
 

 
 
Członek
Beskidzkie Izby
Turystyki

Biuro Turystyczno-Przewozowe "Beskid Trans"
34-300 Żywiec, ul. Dworcowa 52
tel./fax.: 033 861 30 20, 861 00 64, tel. Kom. 0606 109 000, 0606 104 000