O NAS
 
NASZA FLOTA
 
BILETY
 
 WYCIECZKI
 
WCZASY
LAST MINUTE
WYPOCZYNEK DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY
PIELGRZYMKI
 
UBEZPIECZENIA
 
KONTAKT
 
 
  Wycieczka do Chorwacji w terminie 19-25.09.21014 tylko 1100.-zł ostatnie miejsca ! * * * Wycieczka do Budapesztu w terminie 3-4.08.2014  tylko 360.-zł * * * Wycieczka w Góry Stołowe 12-13.07.2014 - tylko 260.-zł * * * OSTATNIE MIEJSCA  ! ! ! Rezerwuj teraz !  
 

WYCIECZKI

Polska
Perły Zamojszczyzny
Podlasie, Warmia i Mazury
W krainie Jezior Mazurskich
Kraków i Wieliczka
Kazimierz Dolny i Sandomierz
Warszawa
Góry Świętokrzyskie
Kotlina Kłodzka i czeskie skalne miasto
Kotlina Kłodzka
Kotlina Kłodzka i Praga
Bochnia i Kraków
Zakopane, Termy Podhalańskie
Pieniny
Karkonosze i Drezno
Dolina Popradu i Pieniny
Bieszczady
Bieszczady i Lwów
Czechy
Praga i Kutna Hora
Morawy Południowe i Wiedeń
Praga i Jaskinie Morawskiego Krasu
Trzy Stolice
Austria
Wiedeń, Dolina Dunaju, Mariazell
Wiedeń - Cesarskie Miasto
Jeziora alpejskie i Bawaria
Nad brzegiem Dunaju
Tyrol
Węgry
Budapeszt 3 dni
Morawski Kras, Praga, Wiedeń i Budapeszt
Budapeszt, Eger i Miskolc-Tapolca
Niemcy
Bajkowa Bawaria
Berlin, Poczdam i Drezno
Tropikalna Wyspa i Berlin

Włochy

Północne Włochy i Istria
Rzymskie wakacje
Wzdłuż Półwyspu Apenińskiego
Klasyczne Włochy
Capri Tour
Bella Italia
Francja
Kraje Beneluxu
Paryż Stolica Świata
Paryż i zamki nad Loarą
Sanktuaria Maryjne Europy
Szwajcaria
Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Niemcy
Chorwacja
Chorwackie perły
Chorwackie impresje
Grecja
Antyczna Grecja
Grecja Pełna tardycji
Rumunia
Rumunia tour
Ukraina
Ukraina - Lwów
Kraje Nadbałtyckie
Perły północy
Kraje Bałkańskie
Magia Bałkanów
Bałkańskie rytmy

 

Grecja pełna tradycji- 13 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Słowację (krotki postój w zajeździe na ciepły posiłek we własnym zakresie). Następnie przejazd przez Węgry oraz Serbię. Nocleg i obiadokolacja w okolicy Nowego Sadu.
2 dzień – Śniadanie. Przejazd do BELGRADU, stolicy Serbii. Zwiedzanie miasta (z przewodnikiem lokalnym) m.in.: Stare Miasto ze śladami architektury tureckiej, twierdza Kalemegdan, bulwar Kneza Mihailova - popularne miejsce spacerowe, liczne cerkwie, z najbardziej znaną cerkwią św. Marka. W programie również: pałac księżnej Ljubicy, parlament, grobowiec marszałka Tito, pomnik Wdzięczności dla Francji, Brama Triumfalna, czas wolny. Wyjazd z miasta, nocny przejazd do Grecji.
3 dzień – Śniadanie. Zakwaterowanie w apartamentach w LEPTOKARII, odpoczynek po podroży, wieczorem obiadokolacja w tawernie (specjalnie dla naszej grupy występ greckich muzyków).
4 dzień – Śniadanie. Wycieczka na METEORY, przepiękne klasztory zawieszone w powietrzu na gładkich, niedostępnych skałach. W programie zwiedzania: d pewa klasztory oraz pracownia ikon bizantyjskich. Możliwość zakupu typowo greckich pamiątek: m.in. talizmanów przynoszących szczęście, widokówek, biżuterii, złota i srebra na centymetry. Następnie zwiedzanie TEMBI, malowniczej doliny, w której znajduje się sanktuarium św. Paraskewy, patronki dobrego wzroku (cudowne źródło). Powrót do w godzinach popołudniowych, obiadokolacja w tawernie.
5 dzień – Śniadanie. Wycieczka na OLIMP, najbardziej majestatyczną i urzekającą gorę w Grecji. Wyjazd autokarem pod schronisko Stavros na wysokości ok. 970 m n.p.m., czas wolny na zdjęcia. Przejazd do LITOCHORO, następnie spacer wąwozem Mavrolongos do wodospadów rzeki Enipeas. Powrót w godzinach popołudniowych. Wieczorem fakultatywny wyjazd na „WIECZÓR GRECKI”. W programie degustacja greckiej kuchni i wina, program artystyczny prezentujący tańce z rożnych regionów kraju, nauka tańców greckich i zabawa do późnych godzin nocnych.
6/7 dzień – Śniadanie. Całodzienny odpoczynek, obiadokolacja w tawernie. W godzinach nocnych (ok. 01.00 w nocy) wyjazd do ATEN (zamiast śniadania suchy prowiant). Zwiedzanie miasta: port w Pireusie, Akropol, agora grecka, agora rzymska, Plaka i Monastriaki – dwie najstarsze dzielnice Aten, plac Sindagma (uroczysta zmiana warty przed grobem nieznanego żołnierza), świątynia Zeusa Olimpijskiego, stadion Kalimarmaro. W drodze powrotnej postoj w TERMOPILACH. Powrót w godzinach wieczornych, obiadokolacja w tawernie.
8 dzień – Zamiast śniadania suchy prowiant. Rejs na SKIATHOS, malowniczą wyspę, należącą do archipelagu Sporad Połnocnych. Podczas 3–godzinnego rejsu zabawa i nauka tańców greckich, dla najlepszych tancerzy degustacja metaxy. Czas wolny w mieście Skiathos na drobne pamiątkowe zakupy. Przepłynięcie na Kukunaries, plażę ze złotym piaskiem, na której wypoczywali książę Karol i księżna Diana. Czas na plażowanie. Rejs powrotny, powrót do Leptokarii w późnych godzinach wieczornych, obiadokolacja w tawernie.
9-11 dzień – Śniadanie. Dzień wolny, całodzienny wypoczynek w Leptokarii, obiadokolacja w tawernie.
12 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku kraju. Po drodze krótkie zwiedzanie SALONIK m.in.: Biała Wieża, kompleks cesarza Galeriusza, Via Egnatia – najstarsza ulica, ruiny rzymskie, targ Mondiano. Wyjazd w kierunku Serbii, obiadokolacja i nocleg w okolicach Niszu.
13 dzień – Śniadanie, przejazd do Polski przez Słowację. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi w hotelu w Serbii, 9 noclegów w apartamentach w Leptokarii, 2 śniadania i 2 obiadokolacje w Serbii, 8 śniadań, 2 suche prowianty, 8 obiadokolacji w tawernie w Leptokarii, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (klasztory 2 €, „wieczór grecki” 20 €, Skiathos 30 €, Akropol 12 €) oraz opłaty lokalnych przewodników.

 
 

 
 
Członek
Beskidzkie Izby
Turystyki

Biuro Turystyczno-Przewozowe "Beskid Trans"
34-300 Żywiec, ul. Dworcowa 52
tel./fax.: 033 861 30 20, 861 00 64, tel. Kom. 0606 109 000, 0606 104 000