O NAS
 
NASZA FLOTA
 
BILETY
 
 WYCIECZKI
 
WCZASY
LAST MINUTE
WYPOCZYNEK DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY
PIELGRZYMKI
 
UBEZPIECZENIA
 
KONTAKT
 
 
  Wycieczka do Chorwacji w terminie 19-25.09.21014 tylko 1100.-zł ostatnie miejsca ! * * * Wycieczka do Budapesztu w terminie 3-4.08.2014  tylko 360.-zł * * * Wycieczka w Góry Stołowe 12-13.07.2014 - tylko 260.-zł * * * OSTATNIE MIEJSCA  ! ! ! Rezerwuj teraz !  
 

WYCIECZKI

Polska
Perły Zamojszczyzny
Podlasie, Warmia i Mazury
W krainie Jezior Mazurskich
Kraków i Wieliczka
Kazimierz Dolny i Sandomierz
Warszawa
Góry Świętokrzyskie
Kotlina Kłodzka i czeskie skalne miasto
Kotlina Kłodzka
Kotlina Kłodzka i Praga
Bochnia i Kraków
Zakopane, Termy Podhalańskie
Pieniny
Karkonosze i Drezno
Dolina Popradu i Pieniny
Bieszczady
Bieszczady i Lwów
Czechy
Praga i Kutna Hora
Morawy Południowe i Wiedeń
Praga i Jaskinie Morawskiego Krasu
Trzy Stolice
Austria
Wiedeń, Dolina Dunaju, Mariazell
Wiedeń - Cesarskie Miasto
Jeziora alpejskie i Bawaria
Nad brzegiem Dunaju
Tyrol
Węgry
Budapeszt 3 dni
Morawski Kras, Praga, Wiedeń i Budapeszt
Budapeszt, Eger i Miskolc-Tapolca
Niemcy
Bajkowa Bawaria
Berlin, Poczdam i Drezno
Tropikalna Wyspa i Berlin

Włochy

Północne Włochy i Istria
Rzymskie wakacje
Wzdłuż Półwyspu Apenińskiego
Klasyczne Włochy
Capri Tour
Bella Italia
Francja
Kraje Beneluxu
Paryż Stolica Świata
Paryż i zamki nad Loarą
Sanktuaria Maryjne Europy
Szwajcaria
Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Niemcy
Chorwacja
Chorwackie perły
Chorwackie impresje
Grecja
Antyczna Grecja
Grecja Pełna tardycji
Rumunia
Rumunia tour
Ukraina
Ukraina - Lwów
Kraje Nadbałtyckie
Perły północy
Kraje Bałkańskie
Magia Bałkanów
Bałkańskie rytmy

 

Rumunia tour - 8 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Wyjazd we wczesnych godz. rannych. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Przyjazd do Oradei. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – Śniadanie, przejazd do HUNEDOARY, gdzie znajduje się XVI-wieczny gotycki zamek, jeden z najpiękniejszych w Rumunii. Przejazd do ALBA JULIA, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną; cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Wieczór folklorystyczny (z muzyką na żywo i kolacją złożona z tradycyjnych rumuńskich dań) oraz nocleg w hotelu w okolicy Sybinu.
3 dzień – Śniadanie, przejazd do największego miasta Transylwanii SYBINU. Zwiedzanie miasta artystów: spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”; XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji, jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Następnie przejazd do HOREZU - zwiedzanie monastyru wpisanego na listę UNESCO, zbudowanego w XVII w. przez księcia Konstantyna Brancovana. Po drodze możliwość podziwiania ruin zamku położonego na niedostępnym szczycie, twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego Wlada Palownika (pierwowzoru postaci Draculi). Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pitesti.
4 dzień – Śniadanie, przejazd do stolicy Rumunii BUKARESZTU (często nazywanego „Paryżem Bałkanów” z racji podobieństwa neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów). Zwiedzanie: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, ogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie), Ateneum Rumuńskie - siedziba filharmonii, Pałac Primaveri, Pałac Cotroceni - siedziba prezydenta, klasztory i cerkwie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Bukaresztu.
5 dzień – Śniadanie, przejazd do SINAII – „perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku. Zwiedzanie zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu (dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej) oraz stylizowanego na średniowieczny pałacu Pelisor (z zewnątrz). Następnie wyjazd kolejką linową z miejscowości BUSTENI na szczytową grań masywu, piesze podejście na szczyt Caraiman (2384 m n.p.m.) - zalecamy bardzo wygodne obuwie, najlepiej górskie. Powrót kolejką linową do Buşteni. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Predeal.
6 dzień – Śniadanie, przejazd do BRASZOWA – zwiedzanie najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Przejazd do położonego na przełęczy białego zamku BRAN, lepiej znanego jako „Zamek Draculi” (według legend to tu mieszkał kiedyś „książę ciemności”). Następnie zwiedzanie dwóch tradycyjnych wiosek saskich osadników: PREJMER i HARMAN. W obu podziwiać można jedyne w swoim rodzaju „chłopskie zamki”, budowane dla ochrony przed najazdami wrogów (same wioski są niemal przeniesione z XIX w.). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień - Śniadanie, przejazd do TURDY, XVI-wiecznej siedziby parlamentu siedmiogrodzkiego. Następnie przejazd do CLUJ NAPOCY, miasta położonego w samym centrum Siedmiogrodu. Zwiedzanie: kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów, mury obronne, cytadela. Obiadokolacja i nocleg w Oradei.
8 dzień - Śniadanie, wyjazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: przejazd komfortowym autokarem, 7 noclegów w hotelach ***, wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 kolacja regionalna, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 30-35 €
.

 
 

 
 
Członek
Beskidzkie Izby
Turystyki

Biuro Turystyczno-Przewozowe "Beskid Trans"
34-300 Żywiec, ul. Dworcowa 52
tel./fax.: 033 861 30 20, 861 00 64, tel. Kom. 0606 109 000, 0606 104 000