O NAS
 
NASZA FLOTA
 
BILETY
 
 WYCIECZKI
 
WCZASY
LAST MINUTE
WYPOCZYNEK DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY
PIELGRZYMKI
 
UBEZPIECZENIA
 
KONTAKT
 
 
  Wycieczka do Chorwacji w terminie 19-25.09.21014 tylko 1100.-zł ostatnie miejsca ! * * * Wycieczka do Budapesztu w terminie 3-4.08.2014  tylko 360.-zł * * * Wycieczka w Góry Stołowe 12-13.07.2014 - tylko 260.-zł * * * OSTATNIE MIEJSCA  ! ! ! Rezerwuj teraz !  
 

WYCIECZKI

Polska
Perły Zamojszczyzny
Podlasie, Warmia i Mazury
W krainie Jezior Mazurskich
Kraków i Wieliczka
Kazimierz Dolny i Sandomierz
Warszawa
Góry Świętokrzyskie
Kotlina Kłodzka i czeskie skalne miasto
Kotlina Kłodzka
Kotlina Kłodzka i Praga
Bochnia i Kraków
Zakopane, Termy Podhalańskie
Pieniny
Karkonosze i Drezno
Dolina Popradu i Pieniny
Bieszczady
Bieszczady i Lwów
Czechy
Praga i Kutna Hora
Morawy Południowe i Wiedeń
Praga i Jaskinie Morawskiego Krasu
Trzy Stolice
Austria
Wiedeń, Dolina Dunaju, Mariazell
Wiedeń - Cesarskie Miasto
Jeziora alpejskie i Bawaria
Nad brzegiem Dunaju
Tyrol
Węgry
Budapeszt 3 dni
Morawski Kras, Praga, Wiedeń i Budapeszt
Budapeszt, Eger i Miskolc-Tapolca
Niemcy
Bajkowa Bawaria
Berlin, Poczdam i Drezno
Tropikalna Wyspa i Berlin

Włochy

Północne Włochy i Istria
Rzymskie wakacje
Wzdłuż Półwyspu Apenińskiego
Klasyczne Włochy
Capri Tour
Bella Italia
Francja
Kraje Beneluxu
Paryż Stolica Świata
Paryż i zamki nad Loarą
Sanktuaria Maryjne Europy
Szwajcaria
Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Niemcy
Chorwacja
Chorwackie perły
Chorwackie impresje
Grecja
Antyczna Grecja
Grecja Pełna tardycji
Rumunia
Rumunia tour
Ukraina
Ukraina - Lwów
Kraje Nadbałtyckie
Perły północy
Kraje Bałkańskie
Magia Bałkanów
Bałkańskie rytmy

 

RZYMSKIE WAKACJE - 6 dni

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień – Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach rannych, transfer autokarem na lotnisko w Pyrzowicach. Odprawa, przelot do Rzymu. Przejazd z lotniska do hotelu w Rzymie (autokarem). Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Przejazd metrem do centrum. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: barokowy Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Piazza Rotonda z Panteonem – antyczną świątynią wszystkich bogów, plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, upamiętniona w filmie „La Dolce Vita”. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – Śniadanie, zwiedzanie Watykanu: wnętrze bazyliki św. Piotra (wjazd na kopułę bazyliki) i plac św. Piotra, grób bł. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Rzymu Antycznego: Koloseum (amfiteatr wzniesiony za dynastii Flawiuszów), Forum Romanum (główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania się najważniejszych uroczystości publicznych), Kapitol, plac Wenecki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień – Śniadanie. Jeśli ten dzień przypada środę - udział w modlitwie Anioł Pański (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Dalsze zwiedzanie miasta m.in.: bazylika św. Jana na Lateranie (pierwsza siedziba kościoła chrześcijańskiego). Obok katedry znajduje się Sancta Sanctorum i Święte Schody, po których Chrystus wchodził do pałacu Poncjusza Piłata. Następnie wizyta w bazylice Santa Maria Maggiore, należącej do czterech Bazylik Większych (tutaj pod głównym ołtarzem znajdują się relikwie żłóbka z Betlejem). Dalsze zwiedzanie: bazylika św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg
4 dzień – Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu. Wizyta w Muzeach Watykańskich, które tworzą kompleks o niezwykłym znaczeniu ze względu na bogactwo i wartość dzieł sztuki zgromadzonych na przestrzeni wieków przez papieży. W programie m.in.: dzieła Tycjana, Rafaela i Leonarda da Vinci, Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami Michała Anioła, Biblioteka Watykańska, Muzeum Pio-Clementino (ekspozycja rzeźby antycznej). Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie: Katakumby św. Kaliksta (miejsce pochówku pierwszych chrześcijan, jedne z największych i najbardziej okazałych rzymskich katakumb). Po południu czas wolny na indywidualny spacer i zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień – Śniadanie (w formie lunch pakietów). Przejazd na lotnisko (autokarem). Odprawa, przelot do Polski. Transfer z lotniska w Pyrzowicach.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: transfer na lotnisko (autokarem): Katowice-Pyrzowice-Katowice, transfer w Rzymie (autokarem): lotnisko-hotel-lotnisko, 5 noclegów w Domu Pielgrzyma w Rzymie (pokoje 2 i 3-os. z łazienkami), wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.
UWAGA: Cena nie obejmuje biletów lotniczych, biletów wstępu, metra oraz opłaty lok. przewodników
.

 
 

 
 
Członek
Beskidzkie Izby
Turystyki

Biuro Turystyczno-Przewozowe "Beskid Trans"
34-300 Żywiec, ul. Dworcowa 52
tel./fax.: 033 861 30 20, 861 00 64, tel. Kom. 0606 109 000, 0606 104 000